Blog

Máte za sebou přijímací zkoušky na střední školu a štěstí vám nepřálo? Nejste v tom rozhodně sami.

20. 5. 2022

Co tedy dělat, když jste se na střední školu nedostali?

Dle statistik se počty žáků končících základní školu za poslední roky zvyšují pravidelně a místa na školách budou chybět ještě několik dalších let. 

Jak situaci vyřešit a jaké možnosti mají žáci, kteří v prvním kole na střední školu neuspěli? Lze jít cestou kompromisů a přihlásit se na školu, která neodpovídá vašim požadavkům, ale má pro vás volné místo. 

My v JustGo ale věříme, že rok do dalších přijímacích zkoušek na střední školu se dá využít efektivněji! Studium na střední škole v zahraničí na semestr či jen pár měsíců vám nejen umožní zlepšit si své jazykové dovednosti, ale rozšíří vám obzory a možná si přesně uvědomíte, co vás baví a jakým směrem se chcete dále rozvíjet. Domů se také vrátíte jako sebevědomý a samostatný jedinec s novým náhledem na život a svět. Výměnný pobyt v zahraničí vás jednoduše řečeno posune o několik levelů dopředu. Odjet můžete na měsíc či na semestr a pak se vrátit domů a začít se v klidu připravovat na nové přijímací zkoušky.

Pokud vás tato cesta zaujala, je nejvyšší čas na tom začít pracovat. I když termíny přihlášek jsou často již za námi, existují stále země a místa, která vám otevřou dveře dokořán a zajistí spousty nezapomenutelných zážitků

Do začátku června jsou šance být studentem na střední škole v zahraničí ještě stále veliké! Našimi osvědčenými destinacemi pro studium v zahraničí na poslední chvíli jsou státní školy v Kanadě a Irsku či soukromé školy v USA. Délku pobytu si lze přizpůsobit a lze si i vybrat konkrétní zahraniční střední školu.

Rádi s vámi vaše představy prodiskutujeme a poradíme. Napište nám na info@justgostudium.cz nebo rovnou zavolejte na +420 733 691 829.

Petra a Jana

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.