Blog

Proč Kanada každým rokem přitahuje stále více studentů? Co ti nabídne studium na střední škole v Kanadě? 

10. 3. 2021
Regiony pro studium na střední škole v Kanadě

Kanadské střední školy mají vysoký standard výuky. Jejich vzdělávací systém již pravidelně vyhrává první příčku mezi anglicky mluvícími zeměmi. Proto také 93% Kanaďanů navštěvuje státní střední školy. Kanadská vláda klade důraz na kvalitu státního vzdělání a podporuje modernizaci, nové přístupy a technologie spolu s důrazem na individualitu a osobnostní rozvoj. 

Co to vlastně v praxi znamená? Každý student si vybírá vlastní předměty. Výuka se soustředí na uplatnění znalostí v praxi a ne pouhé “biflování” – competency based learning. Ve školách je udržován týmový duch a zapojení se do místní komunity – např. v Ontariu se přechází od domácích úkolů k dobrovolnické práci pro svou komunitu a okolí. Studenti se mají naučit, že být občanem je spojeno s právy a zároveň i povinnostmi. Dobrovolnictví – volunteering je také v některých provinciích povinnou aktivitou k odmaturování. Ano, můžeš zde i odmaturovat, standardně se požadují 2 roky studia na střední škole v Kanadě, ale lze to zvládnout i za rok – samozřejmě je potřeba s tímto počítat dopředu a připravit se na velmi náročný studijní rok.

 

V rámci standardních státních středních škol si můžeš také zvolit speciální sportovní akademie  zaměřené na hokej, basketbal, baseball, fotbal, tanec či gymnastiku. Hlavním posláním těchto programů je integrovat sport v rámci výuky do školního dne studentů. více info na fb @justgostudium

 

Pokud nemáš zájem o profi sport, určitě doporučujeme se i tak zapojit do školou nabízených volnočasových aktivit a sportů – výběr je opravdu široký. Najdeš si zde spousty kamarádů a zapojíš se snadněji do místní komunity. Školy běžně nabízí:

  • podzimní sporty (badminton, přespolní běh Cross-country running, rugby, soccer, plavání, volejbal), 
  • zimní sporty (basketbal, lyžování/ snowboard, wrestling) nebo 
  • jarní sporty (golf, horská cyklistika, rugby, fotbal, tenis, atletika, volejbal). 

Na středních školách funguje též nepřeberné množství klubů, ať už se jedná o umění, šachy, drama, tanec, hudbu, divadlo, robotiku, školní noviny, ročenku, životní prostředí apod. 

 

Vybrat si můžeš z různých lokalit i velikostí škol – od malých komunitních až po ty ve velkých městech. Zajímavostí je, že 90% Kanaďanů žije do 2h jízdy od americké hranice, což není v Kanadě žádná vzdálenost.

Alberta a Britská Kolumbie nabízí výborné možnosti pro zimní sporty. Je zde více zahraničních studentů.

Saskatchewan a Manitoba tě přitáhnou divokou přírodou, malými městy a blízkou komunitou. 

Nové Skotsko je kulturou a klimatem Evropě nejbližší. Počasí je trochu teplejší než ve zbytku Kanady. Jsou tu dobří na mořskou biologii, chemii či vodní sporty.

Ontario tě zaujme nejpestřejší nabídkou škol a lokalit, které v sobě spojují všechny krásy a možnosti Kanady. V Torontu žije 40% kanadské populace – je ekonomickým a multikulturním centrem země. Díky blízkosti Quebecu se zde můžeš více setkat s francouzštinou.

Quebec – se přezdívá „La Belle Province“ („Krásná provincie“). Poznáš francouzskou kulturu a naučíš se dva jazyky najednou. Je největším producentem javorového sirupu na světě. Všeobecně přijatým pozdravem je dvojjazyčné “Bonjour,Hi”.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.