Blog

Studovat na střední škole v zahraničí půl roku nebo rok?

20. 9. 2022
Semestrální či roční studium v zahraničí

První rozhodnutí jet studovat do zahraničí padlo a teď je tu další otázka, na jak dlouho? Je půl roku dost, stihnu vše zažít nebo radši zvolit celý školní rok? Otázek je hodně, odpovědí ale také, protože každý jsme jiný a vnímáme to různě. Pojďme si tedy shrnout parametry, které ovlivňují rozhodnutí studovat na půl roku či semestr na střední škole v zahraničí.

  1. Cena – samotné rozhodnutí nezáleží jen na studentovi, ale také rodině, která ho finančně podporuje, protože studium na střední škole v USA, Kanadě či v Evropě není levná záležitost. 
  2. Zralost – dalším bodem v rozhodování je jak se cítím, zvládnu 4-5 nebo 10 měsíců?  Někdo může mít obavy ze samotné délky studia, ale zároveň touží splnit si svůj sen. Proto je skvělé, že je možné si zvolit i kratší pobyt, zažít vše a vědět, že to má své časové omezení. Také jsme tu my z JustGo a spolu se studentem probíráme studium v zahraničí ze všech úhlů (motivace ke studiu, zázemí, věk, apod.) a výsledkem je naše doporučení.
  3. Tuzemská střední škola – uvolní mě ze studia a na jak dlouho? Vždy je dobré si před samotným rozhodnutím dohodnout schůzku ve škole, ať víte nejen jaké jsou možnosti, ale hlavně, co vás čeká po samotném návratu ze studia v zahraničí. Přerušení studia nebo online výuka, rozdílové zkoušky a jaké, apod. V tom vidíme velkou výhodu půlročního studia na střední škole v zahraničí pro druhé pololetí, protože např. v USA začíná a tudíž i končí školní rok dříve než u nás, takže máte většinou cca ještě měsíc navíc si udělat rozdílové zkoušky a dohnat tak školu.

Co doporučit na závěr? Když už rozhodnutí vyjet studovat do zahraničí máte jasné, promyslete i minimálně výše uvedené parametry (a klidně můžete začít od bodu č.3:-)) nebo nám zkrátka zavolejte, dohodněte si schůzku a můžeme to vše probrat osobně v naší kanceláři.

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.