Blog

Jak to všechno začalo a můj první měsíc v Idaho,USA

26. 9. 2022

Všechno jsme začali s agenturou zařizovat po Vánocích. Dlouhé vyplňování papírů, návštěvy všech možných lékařů a zařizování ve škole. Díly pomoci rodičů a JustGo se všechno povedlo a já mohla ještě s jedním studentem 15. srpna odletět.

Přiletěla jsem několik dní před začátkem školy. Let se bohužel bez několika problémů neobešel. Začalo to už v Praze, kde letadlo mělo zpoždění a to znamenalo, že na celý přestup v Londýně máme hodinu. Hned po přistání jsme běželi, abychom stihly náš let do Dallasu. Doběhli jsme ke správnému gatu a tam nám řekli, že máme špatné letenky a náš let je druhý den v 7. Naštěstí se vše vyřešilo a my odletěli do Dallasu. Tam na nás čekalo další překvapení. Když jsme si šli vyzvednout kufry, abychom je mohli dát na recheck, tak jsme zjistili, že každému zůstal jeden kufr v Londýně (mě velký a druhému studentovi příruční). Poslední let do Idaho Falls měl zpoždění, takže jsme přistáli místo 11 až po 2 ráno. Na letišti na mě čekali jen rodiče bez dětí, protože už bylo opravdu pozdě. Všechno s kufrem se vyřešilo a přišel asi o dva dny později.

Celou rodinu jsem poznala až druhý den ráno na snídani. Mám tady 6 sourozenců a 7 se narodí okolo Vánoc. Nejstarší brácha Andrew (17) je asi o měsíc mladší než já, Lucy (15), Alice (13), Vivian (10), Matthew (8), Beatrice (5) a mimčo na cestě. Doma mám dva mladší bráchy, takže takhle velká rodina je trochu nezvyk, ale aspoň není nuda.

V celé škole je tady asi 1 200 studentů. Ve škole mám 5 předmětů, které se každý trimestr mění. Přidala jsem se také k art clubu, který v létě jezdí do Evropy. A v příštích dvou trimestrech mě ještě čeká winter guard, kam chodí i dvě moje sestry. (Winter guard je takový tancování a vystupování s vlajkou)

Jsem moc vděčná za to, že tady můžu být a mít skvělou host rodinu a nový kamarády.

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.