Blog

Kterou zemi si vybrat pro studium na střední škole v zahraničí?

16. 3. 2022
Kterou zemi si vybrat pro studium v zahraničí?

Uvažujete o studiu na střední škole v zahraničí a nevíte kam jet? Je několik variant a správný výběr záleží na tom, co od studia v zahraničí očekáváte. Aby se vám rozhodovalo lépe, shrnuli jsme pár hlavních bodů 3 nejpopulárnějších destinací studia na střední škole v zahraničí.

Střední škola v USA – pokud hledáte možnost maturity v USA, tak doporučujeme zvolit studium na soukromé střední škole, ideálně v délce 2 let, tzv. program F1. Pokud ale preferujete kulturní zážitek a poznání americké kultury, doporučujeme léty prověřený program kulturní výměny J1. Umožní vám zažít jinou formu výuky, poznat život na americké střední škole a zároveň se zapojit do života běžné americké rodiny. Současně je program J1 jednou z nejlevnějších variant ročního studia na střední škole v zahraničí. Díky oblíbenosti programu se obvykle přihlášky uzavírají již koncem února, ale dobrá zpráva je, že my ještě přihlášky přijímáme!Více informací se dočtete zde.

Střední škola v Kanadě – bývá více na míru vašim požadavkům. Můžete si vybrat střední školu jak ve velkoměstě, tak na tradičním kanadském venkově či malém městě. Program je více akademický, i když styl výuky je také oproti Čechám rozdílný a zaměřuje se více na modernější přístup k výuce a propojení znalostí napříč předměty. Zároveň je zde i možnost si vyzkoušet i netradiční předměty. V neposlední řadě je to země bilingvní a můžete si zde i zlepšit francouzštinu. Přihlášky přijímáme až do června! Více informací zde.

Střední škola v Irsku – kdo preferuje Evropu a přesto chce stále studovat na střední škole v zahraničí, Irsko mu nabídne akademičtejší přístup k výuce v rámci velmi vyspělého školství, nám velmi blízký pohled na svět malého přátelského národa a zároveň mu umožní okusit 4 roční období v jednom dni. Přihlášky přijímáme až do srpna dle individuální dohody! Více informací o studiu v Irsku zde.

Všechny programy jsou možné v různých délkách 1 měsíc/ 3 měsíce/ semestr/ trimestr/ rok!

Pokud vás jedna z variant zaujala a chcete zjistit více informací, napište, zavolejte a vše spolu projdeme!  

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.