Blog

Zkouškový týden po americku

23. 3. 2022

Úterým nám začal Finals Week, uzávěrka pololetí. Ve všech předmětech se odevzdávaly poslední práce a psaly se pololetky.

Pololetky jsem psala jen z chemie a z algebry. Učitelé z těchto předmětů však nezapočítávají nejnižší testové skóre, a tak jsem nějak streslá nebyla. Pololetka z chemie byla parádní. Celkově mě tady chemie překvapivě baví, v malé míře dokonce i testy. Na každý test si totiž píšeme tahák. Tahák, který učitel vřele doporučuje. Na předešlé menší testíky jsme dostali kartičku o určitém rozměru a na tu jsme si mohli napsat jakékoliv informace, vzorečky, postupy. Tahák potom použijeme při testu a na konci ho učiteli odevzdáme. Na pololetku jsme dostali celou A4. Já, jakožto zápiskový maniak jsem se v tvoření kartičky vyžila. Hezky bylo všechno barevně, podle témat. Tento postup se mi moc líbí. Psaním taháku jsem si totiž všechno zopakovala. (Navíc teď mám krásné shrnutí učiva.) Při testu samotném jsem si jen odpovědi kontrolovala.

V angličtině jsem, jako součást Argument Unit, odprezentovala prezentaci na téma Proč by mělo USA začít používat metrický měrný systém. Náramně jsem se v tom vyžila. Palce, unce a libry tady opravdu nedávám. Učitelka celou dobu jen chápavě pokyvovala hlavou. Dostala jsem pochvalu jak jsem si hezky obhájila svůj názor, a tak jsem byla spokojená. Začínám tady ty prezentace před lidmi zvládat. V Americké historii jsme opět jako závěrečný projekt měli pouze prezentaci.

Přes týden jsem byla s Lily dvakrát po škole lyžovat. Ve středu nám pršelo, foukalo a byla mlha. Břečkovitý sníh byl však na snowboard tak akorát. V pátek to vyšlo . Počasí pohádkové. Západu slunce jsme se nemohly nabažit. Na vrcholu jsme jen seděly a nevěřícně koukaly.

V sobotu jsem na procházkový kopec vylezla pro změnu s Fien. Většinu cesty jsme šly v mlze a zimě, ale na samém vrcholu bylo krásné sluníčko.

Jsem na sebe pyšná, jak jsem to ve všech předmětech zvládla. Překvapila jsem se. Na začátku pololetí jsem se trochu bála, jak to všechno zvládnu. Učitelé tady jsou ale vážně kouzelní a tak jsem s ničím extrémní problém neměla. Na vysvědčení mám samá Áčka.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.