Blog

Střední školy se začínají čím dál více zapojovat do projektů Erasmus+ a využívat jejich výhod.

20. 4. 2023

Zapojila se i Vaše základní nebo střední škola do evropského projektu Erasmus+ a přemýšlíte, jak toho využít? Jak pro učitele, kteří projekt organizují, tak pro studenty, kteří se plánují zapojit, rádi podáme pomocnou ruku s organizací zahraničního výjezdu.

Erasmus+ je program, který umožňuje středoškolákům v Evropské unii studovat v zahraničí, získávat nové zkušenosti a rozvíjet nové dovednosti. Pro studenty je to skvělá příležitost poznat různé kultury, zlepšit si jazykové dovednosti a rozšířit si obzory.

Program Erasmus+ nabízí studentům základních a středních škol různé typy aktivit, mezi hlavní patří výměnné programy, stáže a dobrovolnictví. Erasmus+ umožnuje rovněž zahraniční výjezdy pro učitele.

V rámci výměnných programů se studenti mohou zúčastnit krátkodobého nebo dlouhodobého studijního pobytu, kdy navštěvují školu v jiné zemi EU a bydlí v hostitelské rodině nebo na koleji.

Z výše uvedených možností Vám JustGo rádo pomůže najít vhodné příležitosti a poté zorganizovat výměnné studijních pobyty na zahraničních středních školách (mobilita žáků a studentů) a to jak dlouhodobé, tak krátkodobé, a podpoří i výjezdy učitelů (mobilita pracovníků v oblasti školního vzdělávání).

Studenti, kteří se ze studijního pobytu v zahraničí vrátili, si zvýšili sebevědomí a nezávislost. Naučili se orientovat v novém prostředí a získávat nové přátelé. Pobyt jim přinesl výhodu při přijímacích řízeních do zaměstnání či na zahraniční univerzitu. A hlavně…celý život přetrvají v hlavě nezapomenutelné vzpomínky a zůstávají nabytá přátelství.

V případě dotazů se neváhejte na nás v JustGo obrátit.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.