Blog

Závěr mého studia na střední škole v Anglii a jak to celé vidím

18. 4. 2023

Poslední dva týdny pobytu v Anglii byly ve znamení deště, mého vysněného fotbalu v Manchestru a zhodnocení celé mé zkušenosti.

Týden 7.

Pomalu, ale jistě se můj pobyt v Anglii blíží ke konci. Bohužel počasí bylo tak odporné tento týden, že jsem měl sto chutí odjet už teď. Většinu týdne nám tu pršelo a když se zrovna déšť utišil tak začalo silně foukat. 

Hned jak se vrátím z Anglie, tak mi začíná jarní část fotbalové sezóny, takže jsem se v Anglii vůbec neflákal. Ke každodenní návštěvě fitka jsem přidal ještě ranní výběh, každý den jsem si zaběhl skromných šest kilometrů, ještě předtím než jsem odešel do školy. 

Plán na svůj poslední víkend v Anglii jsem měl jasný. Jak už jsem se kdysi zmínil, jsem velký fotbalový fanda, takže mým snem se bylo podívat na jeden konkrétní anglický stadion. S mým kamarádem, který je shodou okolností také Čech, jsme vyrazili v sobotu ráno na cestu. Po pěti hodinách strávených ve vlaku jsme konečně dorazili do Manchesteru, kde jsme se následně přemístili na Stadion. Nepopsatelný zážitek. 

Týden 8. 

Poslední týden mého pobytu nebyl dvakrát zajímavý. Řekl bych, že myšlenka, že za chvíli budu opět doma mě trošku brzdila od toho, abych si naplno užil své poslední chvilky v Anglii. Jednoduše řečeno, chodil jsem do fitka, běhat, do školy a spát. Nějak si moje lehce introvertní já řeklo, že už jsem přesocializovaný. 

Ale minimálně jedna hezká chvilka by se tu našla. Příští týden začínají v Anglii dvoutýdenní prázdniny, takže většina mezinárodních studentů odjíždí zpět domů. Na rozloučenou jsme tedy došli s kamarády do místní herny, kde jsme si zahráli bowling a kulečník. Dlouho jsme se takhle nenasmáli. 

Uteklo to rychleji něž jsem čekal, a odlétám domů. Cesta na letiště byla trošku stresující, ale vše nakonec proběhlo v naprostém pořádku. Doma na letišti mě čekala celá rodina, a v tu chvíli jsem si opět uvědomil, všude dobře, doma nejlíp. 

Celkové hodnocení

Moje původní záminka, proč jsem chtěl zkusit pobyt v Anglii byla možná trošku odlišná od ostatních. Poslední dva roky, jsem měl pocit, že se mi tak nějak ze života vytratila radost. Každý den byl stejný, jak ten předešlý. Škola, trénink, škola, trénink… Rodiče jsem poprosil, že potřebuju restart, že potřebuju odjet někam, kde přijdu po dlouhé době zas na jiné myšlenky. 

Také pro mě byly obrovskou motivací všechny ty zkušenosti, které získám po absolvování celého pobytu. Moc jsem si chtěl vylepšit svoji angličtinu, protože vím, že mám stále dost velké mezery. 

Celá tahle zkušenost mi opět nesmírně otevřela oči. Potvrdilo se mi, že i škola může být zábava, když studujete co vás baví. Poznal jsem nespočet lidí ze všech koutů světa. Dozvěděl se spoustu nových informací. Ale hlavně jsem vystoupil ze své komfortní zóny a udělal jsem něco, co jsem již dlouho chtěl udělat, ale neměl jsem na to odvahu.

Děkuji rodičům, děkuji JustGo za spolupráci.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.