Blog

Miin leden ve Španělsku

28. 4. 2023

Do Madridu jsem přiletěla 8. 1. 2023 ve dvanáct hodin a ještě mě čekalo šest hodin cesty. Takže když jsem se po celkem dvanáctihodinovém cestování konečně dostala do rodiny, byla jsem dost vyčerpaná. Kupodivu to vůbec nevadilo, rodinka mě překvapila vřelým přivítáním a obklopila mě všudypřítomnou energií. Díky tomu, že mají podobný smysl pro humor nebo například hudební vkus, na který jsem zvyklá, jsem rychle zapadla, s jejich rutinou nemám žádné problémy. S mojí českou rodinou jsme si ani nestihli začít chybět.

Hned další den ráno jsem šla poprvé do školy, kam mě dovedla moje australská spolubydlící. Všechno mi ukázala, představila mě spolužákům a zapojila mě do dění – měla jsem na svou průvodkyni vážně štěstí, Isi tu bydlela celý půlrok přede mnou.

Hned o prvním víkendu jsme s hostitelskou rodinou vyrazili do Salamanky, abych ji viděla. Je to krásné město s bohatou kulturou a zajímavou historií, trošku mi připomíná Prahu. Celkem jsem v Salamance byla dvakrát, ale určitě se chystám tam trávit víc času.

Ve škole i mezi lidmi jsem se k vlastnímu překvapení uchytila celkem rychle, problémy s jazykovou bariérou téměř nepociťuju – jediné, co mi dělá problémy je vyjadřovat svoje vlastní složitější myšlenky. (Ale to přijde!)

Moje australská spolubydlící odletěla ke konci ledna domů, teď už jsem tu jen já, rodiče a dva sourozenci. Rodina je to opravdu velká, třetí sourozenec nás navštěvuje ob týden a se všemi asi tak čtrnácti strýčky a tetičkami jsem se stihla seznámit při příležitosti rodinné narozeninové oslavy.

Překvapilo mě, že vážně nemám čas na dodělávání učiva pro GyRi, ocitla jsem se tu zrovna na přelomu trimestru a píšu se třídou všechny veledůležité testy. Španělský režim učení je hodně založený na testování a známkování všeho možného, dlouhé domácí práce nevyjímaje. Každý den máme šest hodin, z každé z nich dostaneme na další den úkol. Naštěstí jsem v ročníku, který by v Česku odpovídal kvintě, a témata pro mě tak nejsou nová ani úplně těžká – soustředím se na jazykovou stránku. A předpokládám, že i to se postupně uklidní a všichni Erasmus lidičkové si najdeme čas i na naše drahé říčanské gymnázium.

Kdyby mi tu nebyla zima, mám se úplně dokonale (přesně jak předpovídaly všechny křivky a grafíky).

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.