Blog

Únor ve Španělsku jako žádný jiný…

5. 6. 2023

.....byl supr, tak je tahle zpráva delší. Už s únorem dorazilo do španělského regionu Castilla y León počasí, kterému v Česku říkáme aprílové. Střídá se tu mlha, vítr, sníh, slunce a déšť a teploty běhají kdekoli na rozmezí mínus pěti a dvaceti stupňů. 

Škola je pořád stejná, nic moc nového se nedozvídám… teda až na chemii, musela jsem se během večera naučit veškeré názvosloví ve španělštině. Ve většině předmětů pokračujeme v tématech, která už znám z minulých ročníků českého gymnázia, často se v hodinách nudím a domácí práce zadávané na konci hodin mi pak zabírají spoustu volného času. Ale španělské prostředí je španělské prostředí, stále se soustředím hlavně na jazykovou stránku věci a už cítím pokroky, což mi dělá radost.

Pořád jsem součástí atletického týmu, ačkoli mi tréninky na týden přerušila nemoc. Taky jsem akčně zašla do místní posilovny.

Seznamuju se s dalšími a dalšími lidmi, většina mě zná mnohem dřív, než já je, protože moje rodina je tady známá. Vlastně o mě nějakým způsobem ví celé městečko. Já se snažím z plných sil poznat městečko nazpátek… většina obyvatel tady jsou křesťané, spolužáci mě berou na přípravné hodiny na jejich Confirmación – biřmování. Nikomu nevadí, že nejsem věřící, je to spíš skupinové sezení a rozvíjení jakýchkoli sociálních témat. 

Taky jsem se seznámila se sympatickou slečnou, která se sem přistěhovala z Řecka a učí se anglicky a španělsky zároveň, což je podle mě obdivuhodné. Spojuje nás, že ani jedna nejsme ze Španělska, a rozumíme si.

Během února jsem už v Salamance ani jiném okolním městě nebyla, ale stala jsem se oficiální součástí rodiny, když moje hostitelské rodiče, sestru a mě pozvala jedna z tetiček na jarní prázdniny do svého bytu v přímořském Cádiz v Andalusii. Zažila jsem tam tedy pravé španělské oslavy únorových karnevalů, viděli jsme spoustu kostýmů, průvodů, koncertů profesionálních sborů i pouličních umělců, všechny památky ve starém centru města Cádiz, pláže a moře, zažili jsme opravdové teplo a hezké počasí uprostřed února a podnikli jsme i celodenní výlet do Sevilly. Ještě jsem nezažila tolik lidí na jednom místě ani takovou atmosféru. Bylo mi řečeno, že to je andaluským duchem – cokoli se ve světě slaví, v Andalusii se slaví víc.

“Počkej si, až skončí cuaresma (půst) a přijde Svatý týden (Velikonoce), to teprve uvidíš oslavy.”

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.