Blog

Můj první měsíc v Kanadě. Nejlepší měsíc v mém životě.

4. 10. 2022

Rok a půl před odjezdem do Kanady jsem začal přemýšlet nad studiem v zahraničí a věděl jsem, že to musí být úžasná zkušenost. Rodiče mě už od začátku podporovali a udělali úplně vše pro to, abych mohl odletět . Začali jsme nad tím uvažovat, rozhodovali jsme se, kam přesně bych mohl odletět a začali kontaktovat agentury. Původně jsem měl v plánu odjet studovat do USA přes jinou agenturu, než je JustGo, ale ta mě 3 měsíce před odjezdem kontaktovala s tím, že se mě nepodařilo umístit do žádné rodiny. Hned jsme s rodiči začali hledat jiné řešení. Kontaktovali jsme JustGo a s úžasným přístupem a tempem pro mě zvládli během pár týdnů najít umístění a hostitelskou rodinu v Kanadě v Ontariu. Jsem opravdu vděčný za schopnost a skvělý přístup od JustGo. Po vyplnění pár dokumentů, dopisu pro rodinu a pár konzultací, jsem byl připraven odletět do Kanady.

26. srpna -den odletu- jsem na letišti potkal další tři studenty, Ninu, Simču a Davida a společně jsme letěli do Toronta. Měli jsme jeden přestup ve Vídni, ale vše šlo velice plynule a bez problémů. Na letišti v Torontu jsme se potkali s lidmi z Ciss a společně jeli do hotelu na orientation. Strávili jsme tři dny poznávaním Toronta. Byli jsme v CN Tower, prošli jsme Young Street a Dundas Square, známý Toronto sign a také hrad Casa Loma. Potkal jsem spousta dalších studentů z různých zemí a pro mě to byl nezapomenutelný zážitek. 28. srpna jsme se všichni rozloučili a odjeli do různých měst v Kanadě. Já zamířil do Orillia kousek od Toronta, kde právě teď jsem se svojí skvělou hostitelskou rodinou.

Bydlím s mojí hostitelskou mámou, její přítelem a s jejími dvěma syny 18 a 20. Jsme v moc pěkném domě a příjemném sousedství. Moje hostitelská rodina je hodně aktivní a rádi cestují, snaží se, abych se s nimi měl co nejlépe. Oni jsou židé, tak že tu mají svoje rituály a každý pátek mají velkou speciální večeři. Je to fajn zkušenost. Společně jsme už byli hrát golf, to mě fakt bavilo, a byli jsme v Torontu na Blue Jays baseball zápase, což byl úžasný zážitek. Po týdnu v Kanadě jsem nastoupil do školy. První tři dny jsme měli takové seznámení s dalšími mezinárodními studenty v Simcoe County District School Board, kde jsme také potkali své koordinátory. Navštívili jsme areál Hardwood, kde jsme společně hráli hry a plnili různé úkoly. 

Škola v Kanadě mi přijde super, mám 4 předměty, které jsem si mohl sám vybrat. Další semestr se předměty mění. S výukou tu nemám problém a upřímně mi přijde zábavnější než na mojí škole v ČR. Učitelé tady jsou fajn, sympatický lidi a je vidět, že je učení baví a je to vážně poznat. Na mé škole je přibližně 1500 studentů a všichni jsou tu pozitivní a hodně komunikativní. Ve škole jsem si jako sport vybral cross country running, kde jsem také poznal spoustu fajn lidí. Přihlásil jsem se do Deca klubu, co škola poskytuje, a je to vlastně organizace, která se snaží naučit studenty prezentovat nějaký produkt před lidma. Mám pocit, že to je dobrá příležitost. Většina lidí, co jsem tu v Kanadě potkal, jsou milí a přátelský, vždy se vším rádi poradí, což je věc, co se mi tady moc líbí.

 

Mám před sebou dalších 9 měsíců a zatím vím, že tohle jsou moje nejlepší měsíce, co jsem kdy v životě zažil. Než jsem přiletěl do Kanady, tak jsem byl trošku nervózní a měl jsem pochybnosti, že něco nebude sedět nebo že se mi tu třeba nebude líbit. Teď jsem tady a každý den je skvělý, cítím se tu jako doma a jsem připravený poznat spousta dalších zkušeností a dobrodružství.  

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.