Blog

Březen jako předzvěst léta

21. 6. 2023

S březnem přišlo do centrálního Španělska jaro, doslova ze dne na den se celé okolí obarvilo na zeleno. Dost jsem to uvítala, protože uprostřed kastilských polí se mi po svěží zelené barvě začalo uprostřed suché zimy upřímně stýskat.

Teploty se během jediného víkendu dostaly z pěti na pětadvacet stupňů, v podobných skocích pokračují dál. (A prý i budou pokračovat, nevyplatí se přizpůsobovat…) Všechno rozkvetlo a mně přišla do života dobrá nálada a alergická rýma.

Začala jsem konečně něco dělat se svým životem ve volném čase – pokračuju v trénincích atletiky a taky jsem začala plavat. Potřebovala jsem se odreagovat, protože předposlední týden března nám uzavírali klasifikaci a měla jsem všeho až nad hlavu. Poznala jsem to, protože mi začalo tikat v oku… stres a nedostatek spánku nebyli moc dobří kamarádi.

Po uzavření známek se ve všech probudila energie léta – jezdili jsme do Salamanky, jedli zmrzlinu, chodili pěšky po polních cestičkách na slunci do okolních vesnic, rozhodli jsme se přejít bosí přes řeku. Strávila jsem spoustu času venku – ať už s lidmi, nebo sama s knížkou v parku. Stres zmizel, žijeme. 

Učitelka matematiky nominovala pár lidí na matematickou olympiádu, kterou jsme jeli napsat na fakultu věd a matematiky Univerzity v Salamance.

Než začaly velikonoční prázdniny, škola pořádala kulturní dny – zpívala jsem se sborem učitelů africkou písničku Siahamba (s láskou vzpomínajíc na GyRi sbor a naší sbormistryni paní profesorku Remkovou) a společně s jednou spolužačkou jsme recitovaly česko-španělskou verzi Máje. Poslední den jsme šli na půldenní túru a pak měli grilovací posezení.

Poznala jsem prarodiče z Albertovy strany (Alberto je můj španělský táta) a viděla jsem vesničku, ve které vyrůstal. Moje španělská sestra tvrdí, že ačkoli bydlí v Peñarandě, její vesnicí je právě Tordillos. Stala se z ní moje nejlepší kamarádka – na konci března, když jsme byli pár dní samy, nám poprvé došlo, že se mi můj Erasmus krátí, a rozhodly jsme se ty myšlenky zakopat na zahradě, kde jsme zrovna akčně zasely nový trávník.

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.