Blog

Americká svatba, vánoce a kopce sněhu v Idahu

11. 4. 2023

Tak už mám za sebou 8 měsíců v Idahu. Uteklo to mnohem rychleji než jsem čekala a za chvilku už mě čeká cesta domů. 

Na díkůvzdání mě moje rodina vzala do Utahu, kde jsem měla možnost poznat širší rodinu. Poznala jsem rodiče, prarodiče a sourozence Mika (mého host táty). Jeho neteř se vdávala, takže jsme šli i na svatbu. K večeři na díkůvzdání jsme měli tradičně krocana s nádivkou a různé druhy bramborových kaší a nesmělo chybět ani alespoň 5 druhů koláčů. 

Vánoce byly jak jinak než bílé, protože v Idahu nic jiného než kopu sněhu v zimě nenajdete :). Týden před Vánoci se narodila nejnovější členka rodiny, takže teď mám o sestru víc. Na Vánoce a na pomoc s miminkem přiletěli z Oregonu rodiče Lindsey (host mamky). Byly to klasické americké Vánoce jako ze všech filmů. Ráno jsme se sešli, otevřeli vánoční punčochy, co visely na krbu, a hned potom se všichni vrhli na otevírání dárků pod stromečkem. Samozřejmě mi chyběla celá moje rodina, ale nebylo to zas tak zlý, protože díky videohovorům není zas tak těžký se vidět. 

Taky jsem tady oslavila moje 18 narozeniny. Lindsey pro mě upekla kokosový dort a šli jsme na běžky. Další den jsme to oslavili i po tréninku s kamarády. Potom jsme jely s kamarádkama zkoušet šaty na ples, na večeři a pak ještě koukat na film. 

Teď už je začátek dubna a všichni doufáme, že sníh už brzo roztaje. Sníh je sice krásnej, ale po 6 měsících zimy zas tak moc ne. Škola je pořád o dost jednodušší než u nás a jazyk není vůbec problém. Jsem moc ráda, že jsem se skamarádila se skvělou partou lidí a můžeme spolu trávit čas ve škole i mimo školu.

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.