Blog

Můj první půl rok v Kanadě. Obrovské množství zážitků, zkušeností a změn.

8. 3. 2023

Dnes je 4. března 2023, což znamená, že jsem v Kanadě něco přes půl roku. Momentálně jsou u nás velké mrazy a dost sněhu, dokonce jsme měli přes -30 stupňů. Mám opravdu velké množství zkušeností, co jsem za těch 6 měsíců zažil, ale chtěl bych začít s jednou tou větší, a to je změna rodiny.

V první části svého blogu jsem svoji hostitelskou rodinu popisoval a všechno bylo dobrý, ale po delší době jsem zjistil, že si společně moc nerozumíme a z dalších důvodů, které nebudu zveřejňovat, jsem rodinu po prvních 2 měsících musel změnit. Tady bych chtěl moc poděkovat za úžasnou schopnost a spolupráci JustGo, díky nimž byla změna hostitelské rodiny okamžitá a klidná a další den už jsem byl v nové rodině. 

Moje nová hostitelská rodina je moc fajn. Bydlím s hostitelskou mámou a jejím synem Kylem, kterému je 15 let. Hostitelská mamka pracuje jako učitelka dětí, které mají s něčím problém, a ty si bere domů, takže nás tu je většinou více. Momentálně tu s námi jsou další dvě holky. Každé ráno mě a Kyla vozí host mamka do školy a ze školy to máme 20 minut chůze domů. Já tedy většinou jdu do místního úžasného recreation centra. 

Ještě bych se chtěl vrátit do minulého roku, ve kterém jsem měl spousta super zážitků – jako je třeba Halloween. Poprvé jsem zažil “Trick or Treat”, kdy jsem si od sousedů vykoledoval dost věcí. S mojí hostitelskou mamkou jsme se také třeba byli podívat na farmu nebo do velkého kasina. Několikrát jsme byli s kamarády na denním výletu do Toronta, což je naše oblíbená aktivita. Také jsme byli se studenty v Canada’s Wonderland, což je největší zábavní park v Kanadě. 

První semestr ve škole mi utekl fakt rychle a s předměty jsem neměl žádný problém. Nyní už pokračuji v semestru druhém a za předměty mám computer engineering, programming, tech design a accounting. 

Moje nejlepší rozhodnutí bylo se přidat do DECA klubu ve škole ( o něm jsem se v prvním díle  také zmiňoval). DECA je organizace, která se snaží studenty naučit o byznysu a jak správně komunikovat. DECA funguje i v USA a v Evropě a pořádá soutěže. První soutěž je regionální, dále je provinční kolo a finále je mezinárodní.  Každý člen má na výběr z jednoho odvětví –  Finance, Marketing, Hospitality + Tourism, Entrepreneurship a Business Management. Já jsem si vybral Entrepreneurship. Regionals se událo ve městě Oshawa. Každý jsme dostali nějaké téma, na které jsme měli 10 minut na přípravu, a poté museli odprezentovat “soudci” (říká se jim judge). Já jsem měl za úkol se připravit na pohovor a vysvětlit soudci, jak funguje franchising, jak on může začít podnikat, jaký je potřeba kapitál atd. On se pak ptá na různé otázky. Já jsem na regionals postoupil do provincials, která se konalo v Torontu. 3 dny jsme strávili v hotelu Sheraton, který se nachází přímo u Nathan Phillips Square. První den jsme se ubytovali a měli jsme společnou večeři. Na provincials bylo něco přes 5000 studentů, takže hotel byl opravdu plný. Měli jsme dvě prezentace (competitions) a dokonce i leadership konferenci. Do finále jsem už  bohužel nepostoupil, to se odehrává v dubnu na Floridě. Byl to úžasný zážitek a zkušenost, kde jsem opět poznal spoustu fajn lidí.

Ve škole jsem se také přihlásil na Nordic Skiing. To mě opravdu moc baví a mám na to super vzpomínky. Dohromady jsem se zúčastnil více než deseti závodů a několika tréninků. Jezdili jsme obvykle 6-8 kilometrové tratě, většinou kopcovité :-). V Nordic Skiing jsem postoupil do finále OFSAA a strávili jsme 3 dny ve městě Lakefield,kde jsme měli 8 km závod jednotlivců a relay. Na Lakefield College jsme také měli dance se všemi závodniky. Opět to pro mě byl jeden z nejlepších zážitků.

Tady bych chtěl mojí druhou část ukončit. V Kanadě si to užívám každý den a cítím, že už to tu mám tak nějak vše zaběhnutý. Zatím jsem zažil opravdu nespočítatelně zážitků a spousta jich mám ještě před sebou. S těmi se pochlubím ve třetím díle :-). 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.