Blog

Do Kanady za studiem a jízdou na koni

12. 10. 2023

Podniknout toto dobrodružství jsem se rozhodla už již více než před rokem, když nám byla tato možnost představena ve škole. Začala jsem přemýšlet jaké by to vlastně bylo, takhle se sbalit a odletět někam do úplně jiné země, rodiny a školy? Zkusit si žít v úplně jiné společnosti s jinými zvyky a poznávat je?

S tímto přemýšlením jsem se svěřila svým rodičům, kteří se pro tento nápad nadchly snad ještě více než já a než jsem se stihla nadechnout, už jsme měli domluvenou schůzku v JustGo. Po této schůzce jsem o tomto nápadu začala přemýšlet už vážněji, předtím to byla spíš jen taková myšlenka, nad kterou jsem se vždy pousmála, ale po schůzce v JustGo jsem si řekla: „Vlastně, proč ne?“. A bylo to. S rodiči jsme se začali připravovat a debatovat nad dalšími možnostmi. Do jaké země bych chtěla jet? Co bude lepší, soukromá či státní škola? Jít do rodiny, nebo na kolej? A mnoho, MNOHO dalších otázek jsme postupně začali zodpovídat. Nakonec jsme vybrali Kanadu a variantu se státní školou a hostitelskou rodinou. Po zvážení všech dalších možností nám tato přišla jako největší zážitek a nejlepší příležitost, jak poznat jinou kulturu a zemi.

Jedním z mých trochu speciálních požadavků pro oblast, kam jet, bylo jezdectví. Toho jsem se nechtěla pustit ani na pouhý půl rok. A tak se agentuře v Kanadě a JustGo povedlo vybrat oblast Langley v Britské Kolumbii i se stájemi, ve kterých bych mohla jezdit.

Následovalo tedy vyplňování velkého (opravdu velkého) množství dokumentů a přihlášek. Po celém tomto procesu jsem již jen čekala na zprávu, do jaké rodiny mě agentura v Kanadě přiřadila. Tu jsem dostala někdy před začátkem letních prázdnin a v průběhu prázdnin jsem se vlastně jen balila, užívala si každého momentu se svou rodinou, svými přáteli, svým koněm a připravovala se na odlet na konci srpna. Loučení také nemohlo chybět. Častokrát se neobešlo bez slz :D. Ale i přes těch pár slz jsem se 28.8.2023 ocitla na pražském letišti Václava Havla s letenkou do Vancouveru v ruce a dvěma obrovskými kufry.

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.