Blog

Na půl roku za hokejem do Minnesoty

7. 10. 2023

Za studiem do zahraničí jsem se rozhodl vyjet  z důvodu získání nových zkušeností a zážitků, ale hlavně kvůli hokeji a zlepšení v anglickém jazyce a poznat nové kamarády a kulturu.

Pokud bych to vzal od začátku, tak nejhorší pro mě bylo asi to, že už se blížil odlet a já neměl ani zabaleno, natož byl připravenej se rozloučit s rodinou a přáteli .Ale uběhlo pár dní  a už jsem měl všechno hotovo a jen čekal na ten den D, kdy pojedu na letiště. Trochu jsem byl ve stresu, protože sám jsem ještě nikdy neletěl, ale navzdory všem obavám, bylo  všechno naprosto v pořádku a žádný zásadní zádrhel na cestě nenastal. Vůbec není chyba se zeptat, kam máte jít nebo co dělat, když nevíte kam.  I já jsem se několikrát zeptal. Letěl jsem do Paříže a pak do Minneapolis (1 kufr a hokejová taška plus hokejky). První dojmy z USA byly super, jen ta fronta v USA na imigračním byla dost dlouhá.. Ale nakonec všechno klaplo a ja už vstoupil na půdu USA a tam už pak na mě čekala moje host family.

Za 5 dní to bude měsíc a já ani nechápu, jak rychle to uběhlo. Po příletu jsem měl tak týden jen s rodinou a potom následoval týden školy jen pro zahraniční studenty, prohlídka školy, seznámení se studiem a učiteli, co nás čeká atd….Tento uvítací týden mi velice pomohl. 

První den školy byl takovej divnej, jak by asi taky měl být,  jste jedinej novej ve škole… Ale aby jsem zase nestrašil, tak všichni jsou hodní a chtějí vám pomoct. Pro mě jako extroverta není problém zapadnout, ale tady jsem měl trochu obavy.  Ale vůbec jsem nemusel – už teď mám asi tak 20 nových kamarádů. Škola po prvním týdnů fajn – bez učení – však to znáte….Už jsme ale začali a je super, že když něco nevíte, tak učitelé i spolužáci poradí vysvětlí a není hanba se zeptat.

Hostitelská rodina je úplně super, zatím jsem nenašel žádná mínus…úplně zlatý a nápomocní.  Jak z mé strany, tak z jejich to vypadá jako kdyby jsme se znali už dva roky.

Můj sport, který tu dělám, je hokej a musím říct že Amerika tím sportem žije – od hokejového vybavení až po tréninky. Kluci mě přijali líp než bych čekal. Asi největší strach ohledně hokeje jsem měl, že nebudu chápat cvičení nebo něco v posilovně, ale nebojte, všechno vám bude dávat smysl.

Taky super je americký fotbal, který je tu hodně populární. Už jsem byl na dvou školních zápasech a je to nezapomenutelný zážitek.

Zatím jsem neměl úplně kulturní šok. Je pravda, že někdy jsem si řekl, že bych teď chtěl prostě do mého vlastního pokoje doma nebo za českýma kámošema, ale jinak nic víc nepočiťuji. 

Na závěr tohoto příspěvku bych chtěl říct, že všechno zatím probíhá, jak má, a chtěl bych poděkovat mojí rodině za tenhle super zážitek a taky JustGo za spolupráci…

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.