Blog

Jak jsem prožila díkůvzdání a vánoce v USA

3. 1. 2022

Na Thanksgiving jsem se těšila asi ze všech svátku nejvíce, protože nic takového v Česku nemáme. Sice to je ve finále vlastně celé jen o jídle, ale to mi vůbec nevadilo:).

 Thanksgiving se slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu a naše škola měla celý ten týden prázdniny. 

V sobotu 20. listopadu mě hostující taťka vzal společně se Sellin (další exchange studentkou z Německa) do Dallasu na zápas. Tam jsme zažili spoustu srandy, prošli část Dallasu a nafotili spoustu fotek.

Po cestě domů nás čekala zastávka v Cheesecake Factory. Cheesecake Factory patří mezi můj bucket list v USA a už od začátku roku jsem se na to těšila. Jenže jsme nebyli jediní, kteří se tam ten večer chystali. Wait list na to, abychom si vůbec  mohli sednout ke stolu byl 3 hodiny, a tak jsme z Cheesecake Factory odešli s taškou plnou cheesecaků “to go”. I tak to byl hezký zážitek a určitě tam ještě jednou vyrazíme.

Další den prázdnin mě čekal friendsgiving, kde jsme se sešli s cca 25 seniors (maturanty) na večeři. Každý z nás přinesl nějaké jídlo, nápoj či dezert. Já jsem upekla český štrůdl a udělala chlebíčky s bramborovým salátem. Jako jediná jsem nenesla domů žádné zbytky, a tak asi české pokrmy uspěly. Po zbytek večera byly na programu různé hry.

Na Thanksgiving nám začaly přípravy už ve středu, kdy jsme celý den připravovali téměř všechny pokrmy na čtvrtek. S hostující mamkou jsem si vaření moc užila a naučila jsem se nová jídla jako je typický dressing nebo sweet potatoe casserolle. Já jsem ji na druhou stranu naučila české bramboráky. Ve čtvrtek se do oběda jen vše dopékalo a uklízelo. Ve 12 hodin přijela rodina a měli jsme slavnostní oběd. Po zbytek dne se všichni dívali na fotbal v televizi a postupně vraceli ke stolu s jídlem. Večer jsme všichni byli plní k prasknutí, ale stálo to za to:).

Před Vánoci jsme s hostující mamkou opět strávili spoustu času v kuchyni a navzájem se učili nové americké a české cukroví. Nejvíce tady uspěly perníčky podle receptu od mé babičky, které jsem pak dokonce musela péct vícekrát. 

Na Vánoce jsme 24.12. jeli do kostela. To mě hodně zaujalo, jelikož to bylo opět něco úplně jiného než znám z Česka. Nejvíce jsem si užila zpívání písniček a vánočních koled. V kostele jsme byli asi hodinu a potom jsme jeli k rodině na večeři a rozbalování dárků. U večeře jsme rozkrojili jablko, abych měla alespoň něco z českých vánočních tradic. Po cestě domů jsme se zastavili na christmas lights, což jsou různá vánočně tématická, pohádková a filmová světla okolo kterých projíždíte autem a posloucháte vánoční písničky. Celé to mělo asi kilometr, což bylo mnohem delší, než jsem čekala. 

Druhý den ráno jsme rozbalovali všechny dárečky, k snídani jsme měli domácí cinnamon rolls a pak jsme volali s rodiči a bráchou do Česka. I když se mi během svátků občas zastesklo, moc jsem si je užila a mám hezké zážitky…

 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.