Blog

Moje cesta do Kansasu – Barbora D.

24. 9. 2021

Jak jsme zvládla počáteční komplikace na cestě za studiem do USA a jak se nemá házet flinta do žita.

2.srpna 2021 jsem nasedla na letadlo a čekala mě dlouhá cesta za novým dobrodružstvím – 2 přestupy, 3 lety a 24 hodin na cestě. Bylo by to méně, kdyby mě nepotkaly problémy hned na letišti ve Frankfurtu. Letadlo do Dallasu mělo zpoždění a bylo mi řečeno, že nestihnu přestup v Dallasu a pokud mi nenajdou místo v posledním letadle toho dne, budu muset přespat ve Frankfurtu. To mě lehce rozhodilo, ale naštěstí se vše vyřešilo a místo pro mě našli.

Let do USA jsem si opravdu užila. Let mi nepřipadal tak dlouhý, bylo to díky filmům a spánku. Po příletu do Dallasu začal chaos. Můj let byl zrušený a do mé cílové destinace -Wichity- ten den už nebyl plánovaný žádný let. Naštěstí se situace vyřešila a do Wichity jsem přiletěla ve 20:00.

Na letišti na mě čekala má hostitelská rodina a moje koordinátorka, jenom můj kufr tam nebyl. Dorazil dva dny po mém příletu. Naštěstí se nic neztratilo a mohla jsem v klidu začít “život” v USA.

S rodinou jsem vycházela dobře, ale většinu času jsem se docela nudila a neměla jsem co dělat. Vzali mě do jedné restaurace na večeři, kde jsme pak hráli pickleball. Jinak jsem z Ameriky prvních 10 dní viděla jen Walmart a spoustu fastfoodu. Venku bylo 37C a všude uvnitř mi byla hrozná zima, protože se tu všude používají klimatizace, a to hodně. Kansas je hlavně jedna velká placka, takže pro mě jako člověka, který miluje hory, to bylo ze začátku docela těžký.

Od chvíle, kdy mi začala 11.srpna škola, jsem byla v domě jen s jednou “sestrou” a ostatní členové rodiny se odstěhovali pryč. V tu chvíli se projevil dlouho potlačovaný strach rodiny z Covidu. Škola totiž nevyžadovala nošení roušek a rodina se bála, že domů “přinesu Covid”, i když jsem plně naočkovaná. Bohužel rodina se mnou o tomto strachu předem nekomunikovala a já nevěděla , co se děje a cítila jsem se nechtěná. Naštěstí vše rychle vyřešila má místní koordinátorka a já se zanedlouho stěhovala k nové rodině.

Teď už týden bydlím se svou novou host family a USA už se mi líbí mnohem víc. Ve škole jsem potkala super lidi a dostala jsem se do volejbalového týmu, takže se těším na první turnaj. Škola je přesně taková, jak z nějakého seriálu nebo filmu. Školní systém je tu hodně jiný, ale už jsem si pomalu zvykla.

I přes nehezký začátek a opravdu těžkých prvních 14 dní, se mi tu líbí a mám se tu zatím vážně skvěle, takže doufám, že to tak zůstane.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.