Blog

Moje první měsíce jako exchange student – Barbora D.

2. 11. 2021

Mám za sebou srpen, září a už je půlka října. Čas plyne opravdu rychle. Už jsem tu 2 a půl měsíce a mám se tu vážně skvěle. Na školní systém jsem si zvykla velmi rychle. Každý den je tu stejný, co se týče předmětů, takže zapamatovat si nazpaměť kam a kdy jít, šlo velmi rychle.

Střední škola tady v USA se dá těžko srovnat se střední školou v Česku. Předměty, které jsem si vybrala (chemie, angličtina, americká historie, týmové sporty, španělština, matematika a care of athletes), mi nedělají nějak zvlášť problém ba naopak, jsem v kontaktu se svými přáteli v Česku a ten nával učení a testů jim vážně nezávidím. Škola tady je mnohem jednodušší. Přístup učitelů je víc přátelský než v Česku. Není to tu tak striktní a učitelé se vám snaží se vším pomoci.Tady se každý den do školy těším. Mám tu kamarády a řekla bych, že začlenění do kolektivu nebylo vůbec těžké.

“Fall season”, která už je u konce, jsem hrála volejbal a musím říct, že to bylo opravdu super. Být součástí týmu a mít tuhle zkušenost bylo pro mě nezapomenutelné. Nikdy předtím jsem volejbal “závodně” nehrála, jen vždy pro zábavu s rodinou nebo přáteli, ale myslím, že jsem si vedla docela dobře.

Během “fall season” je samozřejmě i americký fotbal. Každý pátek tu studenti tráví fanděním své škole na football game. Každý zápas je jiné téma “dress code”, což dělá každý zápas výjimečný a studentská sekce opravdu hodně americký fotbal prožívá.

Mám už za sebou první “ples” Homecoming. Po pátečním zápase se studenti sejdou ve škole a tančí. Také se volí král a královna školy. Na některých školách je homecoming formální a hodně se řeší šaty a přípravy atd… na mé škole se homecoming tolik neřešil, i přes to, to bylo super a moc jsem si to užila.

Také mě má hostitelská rodina vzala na renaissance festival v Kansas city. A víkend po té jsem dostala brzký dárek k vánocům od hostitelské rodiny. Jeli jsme do Oklahoma city na koncert NF. NF je můj oblíbený rapper a mít možnost jít na jeho koncert bylo opravdu neuvěřitelné. Bylo to úžasné.

Mám štěstí v jaké rodině jsem skončila. Snaží se, aby se mi tu líbilo a podnikají se mnou, když je čas, různé výlety a aktivity.

Začalo halloweenské období, na které jsem se opravdu těšila, ale o tom příště.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.