Blog

Můj další měsíc v Anglii

7. 3. 2023

Týden 2. a 3. První týden mám úspěšně za sebou. Ve škole se cítím už jako doma, učitelé jsou velmi milí, hodiny mě velmi baví, především biologie, kde jsme na poslední hodině probírali a následně pitvali srdce.

No a po dvou týdnech mého pobytu v Anglii mi začaly týdenní prázdniny. Ze začátku jsem vůbec nevěděl, co celý týden budu dělat. Program jsem si vymyslel však velmi rychle. Naštěstí i během prázdnin byla škola otevřená, takže jsem mohl chodit do fitka. Každý den jsem hrál fotbal s místními na pláži a chodil jsem po okolí. 

Největší zážitek pro mě ale zatím asi bylo, když jsem se šel podívat na zápas Premier league do jedné místní hospody. Takovouto atmosféru jsem dlouho nezažil. Hospoda byla narvaná k prasknutí fotbalovými nadšenci a bylo to fakt super.

Ale abych vám nelhal, prázdniny nebyly jen o odpočívání, učitelé nám zadali dost práce na doma. To bych ale nebyl já, kdybych si všechny úkoly nenechal na poslední chvíli, a nestrávil celou neděli prací do školy.

4.týden

Pomalu, ale jistě se blížím do poloviny svého pobytu. Se čtvrtým týdnem však pro mě nastalo pár nových změn. Po dlouhém zvažování a poradě s mámou, jsem se rozhodl pro změnu předmětu. Vyměnil jsem si matiku za sociologii. Proč? Matika mě tu moc nebavila. Spíše než matiku to připomíná fyziku, akorát vše značí jinak než my. A berou látku, kterou dávno znám, takže z matiky nic nového  a ještě vlastně málo anglické slovní zásoby.

Asi by vás mohlo zajímat, co v Anglii běžně obědvám. No, kdybych tu každodenně jedl místní jídlo z fast foodů, tak nejen že přijedu o 20 kilo těžší, ale také bychom se asi nedoplatili. Jsem velký jedlík, takže si na každý den vařím velký oběd do školy, podle svojí chuti. Nejenže vždy připravím na co mám chuť, ale také je to tak 2x levnější. Normálně si nakupuju v supermarketu. Třeba dneska jsem měl kuřecí maso, s cuketou a rýži. Slováci a Italové, co jsou tu se mnou, už mě přemlouvali, abych jim vařil taky. Říkali, že bych mohl rozjet menší bussines plán.

A co se týče aktivit s rodinou, tak nás hostitelská máma vzala v týdnu na menší výlet. V středu byl odliv, a na místní pláži bylo možno vidět přes tři sta let starou loď, která kdysi uvízla na mělčině. Pro místní obrovská událost, mě osobně to zas tolik nenadchlo, prostě zbytky lodi a spousta bláta.

Jinak jsme byli s klukama 2 krát na výletě v Londýně a plánuju jet do Manchesteru na fotbal. 

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.