Blog

Mé začátky na střední škole v Anglii

21. 2. 2023

V neděli 29.1 jsem přiletěl do Anglie. Hned první den nás naše hostitelská máma vzala na menší procházku po okolí. Ze začátku mi celkem trvalo, než jsem se dokázal přepnout do angličtiny, takže prvních pár hodin bylo fakt peklo.

V pondělí nás odvedla společně i s mým spolubydlícím, který je z Argentiny, do školy. Ve škole nás nově příchozí posadili do třídy a řekli co a jak funguje a kde co najdeme. Dost mě zaskočilo, že 5 z 10 studentů jsou Slováci, a jeden Čech. Samozřejmě s Čechem a jedním ze Slováků jsme se okamžitě skamarádili, a šli jsme spolu ze školy rovnou na oběd. V úterý nám začala výuka. První hodina byl velký šok, ale asi po půl hodině jsem se začal orientovat. Založili jsme si členství v místním fitku, kam jsem šli každý den po škole. O víkendu jsem se se svými kamarády odjel vlakem do Londýna. V Londýně jsme strávili celý den. Navštívili jsme spoustu obchodů, nachodili asi 20 kilometrů, a někdy kolem 7 hodiny večer jsme odjeli zpět domů.

 

A jak se cítím v nové rodině? No… nebudu kecat, stýská se mi po domově, ale jak máma, tak můj nový bratr z Argentiny jsou moc fajn. U večeře si vždycky moc dobře pokecáme. Máma vaří opravdu výborně, kupříkladu včera jsme měli lasagne nebo předevčírem tacos. Hodiny ve škole jsou pro mě už srozumitelnější než na začátku. Na první hodině psychologie jsem měl pocit, jak kdyby ta učitelka mluvila korejsky. Nejvíce mě baví zatím biologie, kde jsme minulou hodinu pitvali rybu.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.