Blog

Těžké loučení. Moje poslední 2 měsíce v Kanadě

11. 8. 2023

Nechápu, že tuhle část blogu už píšu z domova v Praze a svojí zkušenost v Kanadě už mám za sebou. Ten rok mi utekl opravdu rychle a fakt mě mrzí, že jsem Kanadu musel opustit, protože život tam pro mě znamená fakt hodně.

Chci být velice upřímný a říct, že po všech zážitcích v Kanadě, pro mě poslední dva měsíce, byly určitě nejlepší měsíce v mém životě. Za celou tu dobu jsem potkal neskutečné množství lidí a kamarádů a cítil jsem se jako doma. Chování a povaha Kanaďanů je rozhodně důvod, proč je ta země tak skvělá, protože lidi si navzájem pomáhají a s pozitivním přístupem komunikují a to je určitě strašně důležitá věc pro mezinárodního studenta, který vůbec neví, co očekávat. To má veliký důvod, proč jsem se postupně strašně moc změnil a to hlavně v komunikaci, přístupem a sebevědomím. Vždy jsem byl hodně introvertní člověk s velkou sociální úzkostí a nikdy jsem nebyl rád mezi lidmi, natož abych s nimi komunikoval. Ze začátku jsem vůbec nevěděl, co od Kanaďanů očekávat a nebyl jsem si jist, jak s nimi správně komunikovat. Postupem času jsem si začal uvědomovat, jak jednoduché a příjemné je se s Kanaďany bavit a domlouvat a to z důvodu jejich pozitivního přístupu a respektu ostatních. Je to moc důležitá věc pro mezinárodní studenty, protože se tím naučí sebevědomě bavit s ostatními bez obav a je to důvod proč už nemám sociální úzkost a strach z komunikováním.
Poslední měsíce už utíkali fakt rychle. Měli jsme ve škole závěrečný prom (maturitní večírek), jako rozloučení studentů 12.ročníku a to byla fakt sranda. Škola probíhala jednoduše a v klidu. Pro každý předmět jsem musel udělat závěrečný úkol, za který byla největší známka. Byl to buď nějaký projekt nebo speech (prezentace). Díky možnosti volitelných předmětů, je škola v Kanadě sranda a pohoda, protože každý studuje to, co ho baví a zajímá, a oproti škole v ČR to je fakt easy.
Přílet do Kanady pro mě byla veliká událost, ze které jsem byl nervózní. V tu dobu bych nečekal, že odjezd domů, bude mnohem těžší událost než přijezd. Opouštět kamarády, známý, prostředí a život, na který si zvyknete, je fakt nepříjemný pocit, ale určitě součást obrovské zkušenosti. Několik dnů před odjezdem jsem si v Kanadě našel skvělou Kanaďanku, se kterou jsme stále v kontaktu a voláme přes 8 hodin denně :). To je pro mě určitě největší highlight. Chci tím říct, že Kanada a JustGo mi opravdu změnili život a jsem neskutečně rád, že jsem se jednou rozhodl tenhle velký krok udělat a do Kanady na rok odletět. Všem studentům, co tohle čtou a možná jsou nerozhodní a zvažují odletět do zahraničí, chci říct, že určitě neváhejte a někam odjeďte, ať už je to na 3 měsíce nebo na rok, do Španělska, Anglie, Kanady nebo USA.  Ta zkušenost a zážitky za to fakt stojí a nikdy v životě na to nezapomenete a litovat nebudete. Chtěl bych JustGo strašně poděkovat za možnost tohle zažít a za všechnu pomoc, kterou pro mě udělali a dalším studentům chci jen doporučit, že JustGo je prostě nejlepší.
Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2024/05/icef-batch-160x160.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.