Blog

Westernový ráj, neboli jak se žije v Kansasu.

9. 11. 2023

Amerika mě vždycky fascinovala, vždy jsem chtěl poznat její kulturu, lidi, získat nové zkušenosti a hlavně zkusit si americkou střední školu.

Kdybych začal od začátku, tak asi nejtěžší bylo vyplňovat všelijaké papíry, obcházení doktorů a balení. Ale to bych předbíhal. 

Musím říct, že jsem měl štěstí, hostitelská rodina si mě vybrala skoro s půlročním předstihem před odletem, takže jsem se mohl uklidnit a začít se s nimi seznamovat na dálku. Ten půlrok už pak uběhl rychle, a tak už jenom zbývalo si zabalit a odletět. Z letu jsem měl trochu strach, ale všechno proběhlo bez sebemenších problémů. Po příletu do mé destinace, už na mě čekala moje hostitelská rodina.

Do USA jsem přijel 10 dní před školou, což přišlo vhod, protože mi to pomohlo se zorientovat a rozmluvit  před tím, než jsem šel do školy.První týden školy byl vesměs seznamování se s učiteli, tvoření rozvrhů a hlavně seznamování se s lidmi.Americké školy nabízejí hromadu sportů a klubů, do kterých se můžete zapojit a řekl bych, že právě lidi z těchto kroužků vám budou po celý pobyt nejbližší, a najdete si tam velice dobré kamarády.

Kulturní šok jsem zažíval hlavně první týden v USA (ale v dobrém slova smyslu), všechno bylo nové a zajímavé. Teď už se cítím jako doma, věci začínají být normální, což není vůbec špatné, jen přešel ten paf pocit ze všech nových věcí.

Spolupráce s JustGo probíhá perfektně.

Kontakt
Hviezdoslavova 511/29
+420 724 590 129
+420 733 691 829
Spisová značka: C 309711 vedená u Městského soudu v Praze
https://www.justgostudium.cz/wp-content/uploads/2020/11/ICEF-logo-e1605892073547.png
Novinky
Newsletter

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.